PARTI SMYCKEN, 9 delar, brons, Sverige och Finland, 1900-talets andra hälft.

288341. PARTI SMYCKEN, 9 delar, brons, Sverige och Finland, 1900-talets andra hälft.

Bestående av armband, Kalevala
Hängen med kedjor 3 st Pentti Sarpaneva, höjd ca 6-8 cm
Hängen 3 st, varav en med kedja, Alton KE Palmberg, höjd ca 8-8,5 cm
Ring och hänge "Lava", Hannu Ikonen, ring med ställbar storlek, hängets höjd ca 4 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 472