288015. SERVERINGSVAGN, "Thea", Yngve Ekström för Källemo, 1900-talets mitt.
Handsignerad Källemo. Fanerad med teak och ek samt svart laminat. Skjutbar skiva och klaff.
Total längd 100 cm, bredd 42 cm, höjd 63 cm.
Slitage. Fanerskada på nedre hyllplan.