BOKHYLLOR i teakfanér, två sektioner med mellanvitrin, 1900-talets andra hälft.
287986. BOKHYLLOR i teakfanér, två sektioner med mellanvitrin, 1900-talets andra hälft.
Bokhyllor med lösa ovandelar med hyllplan.
Höjd 164 cm.
Längd 85 cm.
Bredd 42 cm (nertill).
Vitrin med glasdörrar.
Höjd 43 cm.
Längd 85 cm.
Bredd 24 cm.
Total längd 255 cm.
Skåpsluckor saknas
Solblekt
Bruksslitage
Repor, faner släpp.
Glasdörrar med nagg.
Höjd 164 cm.
Längd 85 cm.
Bredd 42 cm (nertill).
Vitrin med glasdörrar.
Höjd 43 cm.
Längd 85 cm.
Bredd 24 cm.
Total längd 255 cm.
Skåpsluckor saknas
Solblekt
Bruksslitage
Repor, faner släpp.
Glasdörrar med nagg.