MATSERVIS, 55 delar, Rörstrand.

287815. MATSERVIS, 55 delar, Rörstrand.

Vitt gods, räfflad kant, grå dekor/guldkant.
11 assietter, diam 17 cm.
11 förrättstallrikar diam 21 cm.
12 matttallrikar diam 24 cm.
11 djupa tallrikar diam 24,5 cm.
4 fat längd 28,5-36 cm.
4 skålar diam 16-22 cm. Kanna höjd 18 cm. Såsskål.

Visst slitage, någon smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 assietter, diam 17 cm.
12 matttallrikar diam 24 cm.
4 fat längd 28,5-36 cm.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 449