12 tallrikar diameter 23.
11 djupa tallrikar diameter 19,5
6 assietter diameter 17.5
Mjölkkanna höjd 13,5
såskanna
2 skålar 21,5x19 cm
Proveniens Åryds herrgård.
Slitage.
12 tallrikar diameter 23.
6 assietter diameter 17.5
Mjölkkanna höjd 13,5
såskanna
2 skålar 21,5x19 cm
Proveniens Åryds herrgård.
Slitage.