287533. MATSERVIS, 57 delar, porslin, Hutschenreuther, Bavaria, Tyskland, 1900-tal.
1 st såsskål på fat.
2 st skålar.
6 st serveringsfat.
12 st mattallrikar.
12 st djupa tallrikar.
12 st förrättstallrikar.
12 st efterrättstallrikar.
Bruksslitage, fläckar, nagg förekommer, butiksstämpel från Heselius, Gävle undertill på samtliga.