BORDSUR, plåt, glas samt mässing, Junghans, 1900-tal.

287508. BORDSUR, plåt, glas samt mässing, Junghans, 1900-tal.

Märkt på urverkets baksida, Junghans.
Höjd 14,5 cm.

Bruksslitage, dörr bucklig, 2 st brickor samt 1 st mutter saknas på undersida, ej funktionstestad.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 14,5 cm.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 972