287478. LJUSSTAKAR, ett par, tenn, Svenskt Tenn, förmodligen Nyköping, 1900-tal.
Märkta undertill, Svenskt Tenn, Handarbete, Sv. M, I. 8.
Medföljande 6 st ljusbrickor.
Höjd ca 16 cm.
Bruksslitage, stearinrester, fläckar, en ljusstake med bucklor samt skada.