MJÖLBY INTARSIA, ljuslampetter ett par, Intarsiatavla "Kom liljor och akvileja", 1930-tal.

287415. MJÖLBY INTARSIA, ljuslampetter ett par, Intarsiatavla "Kom liljor och akvileja", 1930-tal.

Tavla signerad Birger Ekman, 1939. Yttermått 38,5x38,5 cm.
Ljuslampetter, trä/mässing, höjd 27 cm.

Visst slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Visst slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 972