MATSERVIS, 36 delar, porslin, "Regent", Upsala-Ekeby, Gefle, 1950-tal.

287152. MATSERVIS, 36 delar, porslin, "Regent", Upsala-Ekeby, Gefle, 1950-tal.

(37 delar inklusive lock).
1 st tillbringare.
1 st såsskål på fat med lock.
1 st uppläggningsskål.
2 st efterrättstallrikar.
2 st lövformade skålar.
4 st uppläggningsfat.
6 st mattallrikar.
7 st djupa tallrikar.
12 st förrättstallrikar.

Bruksslitage, krackeleringar, smärre nagg, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

(37 delar inklusive lock).
1 st tillbringare.
1 st såsskål på fat med lock.
1 st uppläggningsskål.
2 st efterrättstallrikar.
2 st lövformade skålar.
4 st uppläggningsfat.
6 st mattallrikar.
7 st djupa tallrikar.
12 st förrättstallrikar.

Antal besök: 3 706