28713. GLASFÖREMÅL, 6 delar, Kosta Boda bl.a. Morales Schildt, Kjell Engman, Lasi.
Vinkaraff, Mona Morales Schildt, Kosta Boda, sign.
Vas, Lasi.
Glasblock, Vicke Lindstrand, Kosta, sign.
Vas, Kjell Engman, Kosta, sign.
Vas, Bertil Vallien, Kosta Boda, sign.
Vas, geopardmönster, Kosta Boda.
Höjd ca 11-32 cm.
Karaff, glasblock med nagg. Vas, Lasi med stötskada.