287007. VITRINSKÅP i mahogny, England tidigt 1900-tal.
Vitrinskåp i mahogny med inläggningar av bland annat lönn, skåpets underdel med förvaring och två lådor och vitrindelen med 2 hyllplan och klädd i grön sammet. Höjd 204 cm Bredd 80 cm djup 38 cm.
Bruksslitage
Underdelens lås fungerar ej
En list med spricka.
Bruksslitage
Underdelens lås fungerar ej
En list med spricka.