HORÁNEK JAROSLAV (1925 TSCHECHIEN 1995). Surrealistisk skildring av ”Kungen (liten) ”.
286896. HORÁNEK JAROSLAV (1925 TSCHECHIEN 1995). Surrealistisk skildring av ”Kungen (liten) ”.
Blandteknik (tusch och akvarell) på papper i passepartout, signerad och daterad (19) 70 nere till höger. Betitlad a tergo, bladstorlek 22,4 cm x 28 cm.
ram.
ram.