HORÁNEK JAROSLAV (1925 TSCHECHIEN 1995). Surrealistisk skildring av ”Oppons klagomål.
286888. HORÁNEK JAROSLAV (1925 TSCHECHIEN 1995). Surrealistisk skildring av ”Oppons klagomål.
Blandteknik (tusch och akvarell) på papper i passepartout, signerad och daterad (19) 70 i nedre mitten. Titel a tergo, bladstorlek 24,8 cm x 35,1 cm.
ram.
ram.