VAS, stengods, Argenta, Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

286441. VAS, stengods, Argenta, Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

Grön glasyr, silverdekor med kvinna och svan.
Signerad HANDDREJAD GUSTAVSBERG ARGENTA 978 II.
Höjd ca. 20,5 cm.

Bruksslitage. Missfärgning inuti vas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca. 20,5 cm.

Antal besök: 2 142