286334. GLASFÖREMÅL, 5 delar, bland annat Bertil Vallien, Kosta Boda.
Karaff, Bertil Vallien, Kosta Boda, höjd 31 cm
Karaff, Bertil Vallien, Kosta Boda, höjd 16 cm
Karaff, omärkt, höjd 15 cm
Brevpress, Göran Wärff, Kosta, höjd 7 cm
Fågel, omärkt, höjd 8,5 cm.
Bruksslitage.
Större avslag på den stora karaffen.
Repor på brevpressen.