SALVADOR DALI, SUITE MYTHOLOGIQUE. ”Der Frühling - Le printemps”, färgetsning från 1970, E.A. kopia.
286277. SALVADOR DALI, SUITE MYTHOLOGIQUE. ”Der Frühling - Le printemps”, färgetsning från 1970, E.A. kopia.
Salvador Dali (11.05.1904 Figueres - 23.01.1989 Figueres); här är originalfärgetsning från 1970. Limiterad upplaga om 270 st (150 handgjort papper, 120 Japan), handsignerad och med E.A. märkt. Ungefärlig mått: metallram 61 x 81 cm, fäste 48 x 68 cm, tryckplatta 39,5 x 58,5 cm. Äkthetsintyg tillgängligt.