LITTERATUR, 2 delar, "Nordens Fåglar", 2 delar "Planscher" samt Text". L.A. Jägerskiöld och Gustaf Kolthoff. Tavlor av Olof Gylling. Andra Upplagan.
285973. LITTERATUR, 2 delar, "Nordens Fåglar", 2 delar "Planscher" samt Text". L.A. Jägerskiöld och Gustaf Kolthoff. Tavlor av Olof Gylling. Andra Upplagan.
Albert Bonniers förlag, Stockholm 1926.
Sammanlagt 165 planscher.
28 x 37 cm.
Bruksslitage. Sidor ej genomgånget. Pärmar med skador/slitage.
Sammanlagt 165 planscher.
28 x 37 cm.