285880. SERVISDELAR, ca 53 delar, porslin, "Kina", Gustavsberg, daterad 1917.
Bestående av: 12 djupa tallrikar, 11 mattallrikar, 12 bordstallrikar, 10 assietter, såsskål, terrinmed lock och fat, 1+1+1 uppläggningsskålar, 1+1+1 uppläggningsfat.
Slitage, nagg.