BÄGARE, enligt uppgift Kunglig gåva, silver, 1811.

285626. BÄGARE, enligt uppgift Kunglig gåva, silver, 1811.

Proveniens, enligt uppgift skänkt av Karl XV i samband med hästskjuts genom Färgaryds socken, Småland.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 882