285612. SVAMPAR OCH VASER, glas, bland annat Timo Sarpaneva.
Vas, blå, höjd 22 cm.
Vas, grågrön, Timo Sarpaneva, höjd 17 cm.
Svamp, Boda, höjd 19 cm.
Svamp, Boda, höjd 11 cm.
Bruksslitage.
Mindre nagg i vas,Timo Sarpaneva.
Små nagg i bottenring på den större svampen.