Besticksuppsättning från Hallbergs. Knivblad tillverkade av Jernbolaget Eskilstuna.
13 st teskedar, längd 12,5 cm.
12 st smörgåsknivar, längd 18,5 cm.
12 st smörgåsgaffel, längd 14,5 cm.
1 st osthyvel, längd 22 cm.
1 st serveringssked, längd 21 cm.
1 st såssked, längd 17 cm.
6 st smörknivar, längd 17,5 cm.
18 st matgafflar, längd 18 cm.
18 st matknivar, längd 22 cm.
18 st matskedar, längd 18 cm.
Repor
Bruksslitage
Några bestick med böjda skaft
Osthyvel något skev.
1 st osthyvel, längd 22 cm.
1 st såssked, längd 17 cm.
18 st matknivar, längd 22 cm.
18 st matskedar, längd 18 cm.
Repor
Bruksslitage
Några bestick med böjda skaft
Osthyvel något skev.