FAT OCH VAS, lergods, "Spiral", Ingrid Atterberg, Upsala Ekeby, signerade, 1950-tal.

28547. FAT OCH VAS, lergods, "Spiral", Ingrid Atterberg, Upsala Ekeby, signerade, 1950-tal.

Vasens höjd ca 27 cm. Fatets längd ca 22 cm.

Slitage, vas med stötskada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, vas med stötskada.

Antal besök: 3 093