MATSERVISDELAR, 20 delar, porslin, troligen Japan, 1900-tal.

285400. MATSERVISDELAR, 20 delar, porslin, troligen Japan, 1900-tal.

Med motiv av japanska trädgårdar.
Märkta undertill, Hand painted, T, Import.
1 st såsskål på fat, höjd 8,5 cm.
2 st uppläggningsfat, längd 22,5 cm.
5 st assietter, diameter 18,5 cm.
6 st fat, diameter 16 cm.
6 st tallrikar, diameter 23 cm.

Bruksslitage, krackeleringar, har körts i diskmaskin, 1 st fat med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 st fat, diameter 16 cm.

Antal besök: 1 072