Skål, lövformad, längd ca. 28,5 cm, signerad R SWEDEN GN.
Skål, brun harpälsglasyr, höjd ca. 8,5 cm, signerad R SWEDEN GN.
Askfat, längd ca. 20 cm, signerad R SWEDEN GN.
Bruksslitage.
Bruksslitage.