PARTI SILVERSMYCKEN & BIJOUTERIER, bl.a ringar, broscher och halsband.

284982. PARTI SILVERSMYCKEN & BIJOUTERIER, bl.a ringar, broscher och halsband.

Silversmycken:
1 set med armband och halsband stämplat 925, 150. Halsbandets längd 42 cm. Armbandets längd 20 cm.
1 st ring med två röda stenar och en blå sten. Stämplad BH, otydlig stämpel, P6, S.
1 st halsband med blå stenar och silverspänne. Längd 41 cm.
1 st ring med en sten av tigeröga. Stämplad HSG, Stockholms ortsstämpel, kattfot, M6.
1 st ring med två st kulor framtill, märkt 925 S.
1 st brosch i form av en blomma. Märkt John L, 830S, Denmark.
1 st brosch i form av duva med kvist. Stämplad GD&CO, Malmös ortstämpeln, kattfot, U6?
1 st hjärthänge, märkt 830S.
1 st namnplakett, märkt BSM, ortsstämpel, kattfot, B8. Med gravyr.
1 st brosch, För Sverige, stämplad C.G Hallberg, B7, Kattfot, stockholms ortsstämpel.
1 ring med flera ofärgade stenar, stämplad 925.
1 ring med klar sten med otydlig stämpling.
1 ring med klar sten, också otydlig stämpel.
En ring med hamrad dekor. Stämplad 830S.
Totalvikt 85 gram.

Diverse bijouterier medföljer.

Bruksslitage
Repor
Små bucklor
Sten saknas i en ring.

Gör en kostnadsfri värdering!

Silversmycken:
1 st hjärthänge, märkt 830S.
Totalvikt 85 gram.

Bruksslitage
Repor
Små bucklor
Sten saknas i en ring.

Antal besök: 1 841