PARTI PORSLIN, 5 delar "Wexiö Guld", Arvid Ekberg, Gustafsberg. 1800-talets senare del.

284794. PARTI PORSLIN, 5 delar "Wexiö Guld", Arvid Ekberg, Gustafsberg. 1800-talets senare del.

Fat, längd 26 cm
Fat, längd 32 cm
3 uppläggningsfat, längd 22 cm
Stämplade Wexiö Gustavsberg.

Bruksslitage, delvis sliten fögyllning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat, längd 26 cm
Fat, längd 32 cm
Stämplade Wexiö Gustavsberg.

Antal besök: 753