KARAFFER glas, 3 st, varav två med silverfattning.

284739. KARAFFER glas, 3 st, varav två med silverfattning.

2 st karaffer från 1912 med silverfattning, höjd 28 cm. Silverfattning stämplade MBS, H, K7, H.
1 st hänkelkaraff, höjd 35 cm.

Bruksslitage
En knopp saknas till karaff med silvermontage
Udda lagad knopp medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage
Udda lagad knopp medföljer.

Antal besök: 884