284739. KARAFFER glas, 3 st, varav två med silverfattning.
2 st karaffer från 1912 med silverfattning, höjd 28 cm. Silverfattning stämplade MBS, H, K7, H.
1 st hänkelkaraff, höjd 35 cm.
Bruksslitage
En knopp saknas till karaff med silvermontage
Udda lagad knopp medföljer.