DOKUMENT, Utnämning av Gustaf Adolph Winblad till sergant, 1807.

283906. DOKUMENT, Utnämning av Gustaf Adolph Winblad till sergant, 1807.

Utnämning av Gustaf Adolph Winblad till sergeant vid Nyköpings Kompani vid Södermanlands regemente 1807.
Signerad av Grefve Gustaf Wachtmeister. Vattenstämplat samt sigilmärkt.

Gulnat blad, veck samt bladet ej läst i sin helhet. Sigillmärkningen med sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 908