283819. BYRÅ i rokokostil, 1800-talet.
Bemålad byrå i rokokostil med mässingsbeslag och toppskiva i trä med marmorimitation. Tre utdragbara lådor.
Höjd 78 cm.
Bredd 71 cm.
Djup 44 cm.
Märken, repor och skav på toppskiva
Kraftiga torrsprickor
Nyckel saknas.