283802. BERNDT-RUNE JÄVERBRANDT. Färglitografier, 6 st, signerade.
Motiv från Göteborg. 5 av litografierna märkta E.A. (konstnärens exemplar), en litografi numrerad 282/285. Mått ca 33,5x46 cm.
Ej ramade. Smärre hanteringsveck. Något missfärgat papper.