283795. URNOR samt FIGURINER, 7 st, keramik, 1900-tal.
1 par urnor samt 5 st figuriner i biskvi och porslin. Några märkta: "Gerold & co. Tettau", "LHS Kunstabteilung", Tyskland.
Höjder mellan: 15 - 21 cm.
Smärre slitage. Urnor med mindre nagg samt spricka.