283560. LJUSSTAKAR, 1 par, silver, importstämpel.
Två st trearmade ljusstakar/kandelabrar. Fylld fot. Stämplade 830S, oidentifierbar stämpel, 379, svensk kattfot.
Höjd 19 cm.
Totalvikt, inkl ca 1060 gram.
Repor
Bruksslitage
En stake bär beläggning vid ljushållare.