KAFFEKANNOR, 4 st, brons samt metall, 18/1900-tal.

283484. KAFFEKANNOR, 4 st, brons samt metall, 18/1900-tal.

4 st kaffekannor med svarvade trähandtag, höjd 16 - 21 cm.
Medföljande 1 st sil? höjd 8,5 cm.

Bruksslitage, smuts/beläggning, repor, slagmärken, 3 st handtag sitter löst.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 912