MATMÖBEL 5 delar + HÖRNSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal.

283481. MATMÖBEL 5 delar + HÖRNSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal.

Runt bord med en iläggsskiva (50x105 cm). 4 stolar, modell axet, lätt stoppad tygklädd lös sits. Bord höjd 73, diam 105 cm. Skåp höjd 176, bredd 55 cm. Räfflade dörrar, fleuroner, vitlackad med gulddekor.

Visst slitage, skav och märken.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 3 316