Servis bottenmärkt Hackefors/Hutschenreuther Selb.
12 mattallrikar, diameter 25 cm.
11 djupa tallrikar, diameter 25 cm.
12 förrättstallrikar, diameter 21 cm.
11 assietter, diameter 17 cm.
1 skål, diameter 23 cm.
1 såssnipa, höjd 13 cm.
1 kanna, höjd 15,5 cm.
2 st uppläggningsskålar, längd 23,5 cm.
2 st uppläggningsfat, längd 28 cm.
1 st uppläggningsfat, längd 34 cm.
1 st uppläggningsfat, längd 39 cm.
Färgbortfall
Repor
Bruksslitage.
11 assietter, diameter 17 cm.
1 skål, diameter 23 cm.
1 såssnipa, höjd 13 cm.
1 kanna, höjd 15,5 cm.
Färgbortfall
Repor
Bruksslitage.