283343. VITRINSKÅP, björk, Möbelboning i Tibro, 1990-tal.
Överdel med vitrindörrar, ett hyllplan i glas. Nederdel med skåpsluckor samt två lådor. Belysning invändigt i vitrindelen. Höjd 205, längd 147, bredd 44 cm.
Slitage, hyllplan saknas, smärre märken och repor, lagning vid gångjärn.