Vas, Danmark, höjd 22 cm. 2 bringare, "Flora", Gustavsberg, höjd 16,5 cm Dosa med lock, Ilmenau, höjd 11 cm Figurin, Hummel, höjd 10 cm.
Bruksslitage. Litet nagg på Hummel figurinen.