282875. BORDSLAMPOR, 2 st, samt GOLVLAMPA, mattlackerad metall, "China", design Nicola Gallizia för Penta, Italy, 2000-tal.
2 bordslampor, skärmens diameter ca 33, höjd ca 31,5 cm.
Golvlampa, skärmens diameter ca 33, höjd ca 113 cm.
Bruksslitage, fläckar, mindre repor.