STOLAR, 6 st, "Kontiki", Yngve Ekström, Bra Bohag, Troeds, 1900-talets andra hälft.

282145. STOLAR, 6 st, "Kontiki", Yngve Ekström, Bra Bohag, Troeds, 1900-talets andra hälft.

Höjd 77 cm.
Sitthöjd ca 44 cm.
Stommar i teak.
Brännstämplade: modell Kontiki, Yngve Ekström, Made in Sweden, Bra bohag.
Klädda sitsar i brumelerat tyg.

Ojämnt solblekta.
Bruksslitage.
Märken.
Repor.
Klädsel med några fläckar samt trådsläpp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 77 cm.
Sitthöjd ca 44 cm.
Stommar i teak.

Ojämnt solblekta.
Bruksslitage.
Märken.
Repor.

Antal besök: 3 102