TAKLAMPA, i kristall och gulmetall, 1900-tal.

281949. TAKLAMPA, i kristall och gulmetall, 1900-tal.

Taklampa med kristallprismor i sju våningar, med sex ljuspunkter.

Höjd till kopp 70 cm.
Diameter ca 50 cm.

Ej funktionstestad, (enligt uppgift fungerar enbart tre ljuspunkter)
Bruksslitage
Lösa prismor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd till kopp 70 cm.
Diameter ca 50 cm.

Bruksslitage
Lösa prismor.

Antal besök: 919