OKÄND KONSTNÄR. Allegorisk motiv, olja på kopparplåt, 1800 tal eller möjligen tidigare.

281872. OKÄND KONSTNÄR. Allegorisk motiv, olja på kopparplåt, 1800 tal eller möjligen tidigare.

Allegorisk motiv föreställandes Jungfru Maria med Jesusbarnet
och fyra änglar, möjligen skall det föreställa en situation strax innan flykten till Egypten.
25x19 cm.

Slitage och några stänk av färg på plåten.

Gör en kostnadsfri värdering!

25x19 cm.

Antal besök: 1 081