Karlskrona lampfabrik. Höjd 33 cm.
Fotogenlampa, kopparfot. Höjd 43 cm.
Ett par fotogenlampor i mässing. Höjd utan brännarglas 13 cm.
Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).
Slitage. Ett brännarglas saknas.
Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!
Karlskrona lampfabrik. Höjd 33 cm.
Fotogenlampa, kopparfot. Höjd 43 cm.
Ett par fotogenlampor i mässing. Höjd utan brännarglas 13 cm.
Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).
Slitage. Ett brännarglas saknas.
Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!