FOTOGENLAMPOR, 4 st, 1900-tal.

281204. FOTOGENLAMPOR, 4 st, 1900-tal.

Karlskrona lampfabrik. Höjd 33 cm.
Fotogenlampa, kopparfot. Höjd 43 cm.
Ett par fotogenlampor i mässing. Höjd utan brännarglas 13 cm.

Slitage. Ett brännarglas saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 964