281134. MATSERVIS, samt kaffe/teservis, 39 delar, "Gröna Anna", Rörstrand.
5 mattallrikar, 5 djupa tallrikar, uppläggningsfat, form samt sås/smörkanna
6 tekoppar med fat
4 kaffekoppar med fat
6 assietter.
Mattallrikar med kraftiga repor, i övrigt bruksslitage, enstaka nagg.