DÄCKSTOL i trä, "Lobby" Stockamöllan, 1900-talets slut.
281084. DÄCKSTOL i trä, "Lobby" Stockamöllan, 1900-talets slut.
Solstol med fotstöd. Fäll och ställbar ribbkonstruktion.
Brännmärkt Stockamölllan.
Längd ca 130 cm (uppfälld)
Höjd ca 100 cm (uppfälld)
Bredd ca 60 cm.
Ställbar i fem sittlägen från rak till halvliggande. Ihopfällbar. Fotpallen kan vikas under stolen i sittläge.
Bruksslitage.
Sprickor vid båda benen vid fotstödet.
Bricka saknas.
Märken.
Repor.
Skav.
Brännmärkt Stockamölllan.
Längd ca 130 cm (uppfälld)
Höjd ca 100 cm (uppfälld)
Bredd ca 60 cm.
Bruksslitage.
Bricka saknas.
Märken.
Repor.
Skav.