RING i sterlingsilver med fasettslipad bergskristall, Erik Granit, 1973, Finland.

280893. RING i sterlingsilver med fasettslipad bergskristall, Erik Granit, 1973, Finland.

Ring besatt med stor fasettslipad bergskristall i upphöjd genombruten fattning.
Stenens diameter ca 18 mm.
Storlek 16,75/52,5.
Vikt 12 gram.
Stämplad: E Granit & Co, Design Jewellery, 925 Sterling, Finland, EG , Krona, 925, U7.
Kattfot, S.

Bruksskick.
Repor.
Sten något lös.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stenens diameter ca 18 mm.
Storlek 16,75/52,5.
Vikt 12 gram.
Kattfot, S.

Bruksskick.
Repor.
Sten något lös.

Antal besök: 3 709