PARTI METALLFÖREMÅL, 10 delar, Bl.a tvättbalja och ljuslykta.

280857. PARTI METALLFÖREMÅL, 10 delar, Bl.a tvättbalja och ljuslykta.

1 st stor tvättbalja, koppar, höjd 35 cm, diameter 56 cm.
1 st ljuslykta med genombruten dekor, koppar, höjd 18 cm.
1 st kaffekanna, koppar, höjd 22 cm.
1 st mindre kanna, koppar, höjd 16 cm.
1 st skål i koppar med 1 st ställning i gjutjärn, höjd 17 cm.
1 st mjölkspann saknar lock, koppar, höjd 28 cm.
2 st baljor med handtag,koppar, diameter 27 och 29 cm.
1 st mässingsfat, diameter 26 cm.

Baljor är ärgade.
Mjölkspann bär kraftiga lagningar samt hål i botten.
Kraftigt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Baljor är ärgade.
Kraftigt bruksslitage.

Antal besök: 1 069