LJUSSTAKAR mässing, 8 st, Gunnar Ander Ystad Metall, ett par Grillby, ett par.

Auktionen är avslutad, men kanske gillar du följande föremål?

 

Bilder

280832. LJUSSTAKAR mässing, 8 st, Gunnar Ander Ystad Metall, ett par Grillby, ett par.

Beskrivning

Ystad metall, höjd 26 cm.
Grillby metallfabrik AB, gravering " Till John Nordqvist som minne av elefver 1912", höjd 19 cm.
Ett par nattljusstakar, präglad mässing. Dubbelljusstake. Malmljusstake, höjd 16 cm.

Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).

Konditionsrapport

Slitage.

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Budgivning

Har du något liknande att sälja?
Gör en kostnadsfri värdering!
280832. LJUSSTAKAR mässing, 8 st, Gunnar Ander Ystad Metall, ett par Grillby, ett par.

Beskrivning

Ystad metall, höjd 26 cm.
Grillby metallfabrik AB, gravering " Till John Nordqvist som minne av elefver 1912", höjd 19 cm.
Ett par nattljusstakar, präglad mässing. Dubbelljusstake. Malmljusstake, höjd 16 cm.

Proveniens; dödsbo efter konstnären Wanja "Nones" Håkansson, Götene, (1923-2014).

Konditionsrapport

Slitage.

Har du något liknande att sälja? Gör en kostnadsfri värdering!

Detaljer

Hus
Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 715