PARTI KERAMIK, 10 delar, bl a Stig Lindberg och Laholm.
280714. PARTI KERAMIK, 10 delar, bl a Stig Lindberg och Laholm.
1 vas, höjd 31 cm, stämplad Laholm och signerad "Sejer P" (Kirsten Sejer-Pedersen)
1askfat, höjd 9 cm, diameter 19 cm, signerad Ekeby 38
2 vaser med genombrutna hänklar, höjd 16 cm, stämplad Rörstrand, Sweden
1 apa i keramik. höjd 7 cm
5 hundar, skotsk terrier, Stig Lindberg.
Bruksskick
Vaser, Rörstrand med krackelyr
3 hundar med avslag svansar.
1 apa i keramik. höjd 7 cm
Bruksskick
3 hundar med avslag svansar.