STOL samt LEKSAKSHÄST, trä, allmoge, 18/1900-tal.

280702. STOL samt LEKSAKSHÄST, trä, allmoge, 18/1900-tal.

Leksakshäst med vridbart huvud (styre), längd 74, höjd ca 60 cm.
Stol, sitthöjd 46 cm.

Åldersslitage, slagmärken, fläckar, sprickor/skador, främre hjul på häst saknas, bakre hjul rangliga.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stol, sitthöjd 46 cm.

Antal besök: 972